لوله upvc استاندارد

لوله upvc استاندارد – امروزه از لوله های upvc به دلیل مزایای زیادی که دارد در لوله کشی ساختمان، جکوزی، استخر و مکان های دیگر استفاده می کنند. در ادامه ویژگی های مهم لوله های upvc بررسی می شود.

 

مقاومت شیمیایی بالا لوله upvc استاندارد

لوله های upvc در برابر بسیاری از مواد اسیدی غیر آلی، قلیایی و نمک ها مقاوم است. همچنین این لوله ها در برابر روغن، الکل و مواد نفتی غیر آروماتیک هم مقاومت خویی از خود نشان می دهند.

 

مقاومت در برابر سایش و خوردگی لوله upvc استاندارد

واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسید، باز و نمک منجر به خوردگی در فلزات می شود، لوله های upvcعلاوه بر مقاومت در برابر واکنش های الکتروشیمیایی، در برابر جریان های الکتریکی نیز نا رسانا عمل می کند و مقاوم است. همچنین این لوله ها در برابر سایش، خراش و انتقال مواد دوغ ابی نسبت به لوله های فلزی، سیمانی و سفالی مقاومت بالاتری دارند.

 

استحکام کششی بلند مدت لوله upvc استاندارد

فرمول بندی لوله های upvc به گونه ای است که استحکام کششی بلند مدتی دارند. استحکام این لوله ها دو برابر بیشتر از لوله های دیگر است. این ویژگی باعث شده است تا علاوه بر ضخامت کمتر، وزن کمتری هم نسبت به لوله های پلاستیکی دیگر مانند لوله پلی اتیلن داشته باشند.

 

میزان زبری پایین لوله upvc استاندارد

زبری لوله یکی از عوامل مهم در کاهش افت فشار و دبی است. لوله های upvc سطح صاف و صیقلی دارند (ضریب اصطکاک و زبری پایین) و مقاومت بسیار پایینی در برابر مواد سیال از خود نشان می دهند. باکتری ها در پستی و بلندی لوله ها تجمع می کنند و به مرور راه جریان عبور آب را می بندند و همچنین باعث افت فشار و تاثیر منفی بر روی سلامت آب آشامیدنی می شوند. از آن جایی میزان زبری در لوله های upvc بسیار کم است، باعث افت فشار و تاثیر منفی بر روی آب آشامیدنی نمی شود.

 

پایین بودن زبری هیدرولیکی لوله upvc

لوله های upvc علاوه بر کاهش افت فشار، مانع از تجمع لجن در شبکه های فاضلابی می شود و احتمال آلودگی را در شبکه های توزیع آب آشامیدنی کاهش می دهد.

 

حفظ کیفیت آب

فرمولاسیون لوله های upvc مطابق با استانداردهای nsf 61_62 بوده و می توان از این لوله برای انتقال آب آشامیدنی استفاده کرد. همچنین طبق این فرمولاسیون، می توان از پایین بودن میزان سرب، قلع و مواد سمی دیگر مانند جیوه، کادمیم، باریم و کرم اطمینان حاصل کرد.

لوله upvc استاندارد

لوله upvc استاندارد

مدول آلاستیسیته بالا و انعطاف پذیری

لوله های upvc در برابر شکستگی مقاوم هستند و به راحتی تغییر شکل می دهند. یکی از مزایای لوله های upvc مدول آلاستیسیته بودن آن است که در صورت زمین لرزه، پدیده دو پهنی را به حداقل می رساند. از آن جایی که ضخامت لوله های فاضلابی بر اساس مقدار آلاستیسیته رزین مصرفی در ساخت لوله تعیین می گردد، بالا بودن مقدار مدول upvc باعث کاهش ضخامت لوله و افزایش سطح مقطع جریان عبور آب می شود.

 

مقاومت در برابر گرما و شعله و آتش

لوله upvc در برابر آتش مقاوم بودم و در صورت نبود منبع خارجی، به سوختن ادامه نمی دهد. دمای خود به خودی این لوله ها 454 درجه سانتی گراد است. زمانی که pvc آتش بگیرد، گاز HCl آزاد می شود که از دسترسی اکسیژن به قسمت آتش سوزی جلوگیری می کند.

 

سبک وزن بودن لوله upvc

ضخامت لوله های upvc نسبت به استحکامی که دارند، بسیار پایین است. این ویژگی باعث سبک وزن شدن لوله ها می شود که حمل و نقل و نصب را تسهیل می بخشد. همچنین ایمنی را افزایش می‌ دهند.

 

قیمت لوله upvc

قیمت لوله های یو پی وی سی نسبت به سایر لوله های چدنی، فلزی، پلیمری و… مناسب تر است و به دلیل قیمت و سایر ویژگی هایی که دارند، قابل رقابت با انواع دیگر لوله ها هستند. امروزه لوله های upvc، یکی از وسایل پر کاربرد و اصلی در شبکه های آب و فاضلاب هستند.

 

انواع مختلف لوله upvc استاندارد

لوله 20 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 13.5 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم سرد

لوله 20 خم سرد استاندارد

لوله 25 خم سرد استاندارد

لوله 13.5 استاندارد سه ستاره

لوله 13.5 استاندارد سه ستاره خم سرد

لوله 13.5 استاندارد سه ستاره خم گرم

لوله 25 خم سرد استاندارد

لوله 25 خم سرد استاندارد سه ستاره نسوز سمنان

لوله 25 خم سرد استاندارد سه ستاره نسوز سمنان رادین

لوله 20 upvc استاندارد

لوله 20 upvc استاندارد

لوله 20 upvc استاندارد خم گرم

لوله 20 upvc استاندارد خم سرد

لوله 20 upvc استاندارد خم سرد سه ستاره نسوز سمنان

لوله 20 upvc سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 20 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 20 ستاره نسوزسمنان استاندارد خم سرد

لوله 20 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم گرم

لوله 25 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 25 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم سرد

لوله 25 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم گرم

لوله 32 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 32 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم سرد

لوله 32 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم گرم

لوله 13.5 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد

لوله 13.5 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم سرد

لوله 13.5 سه ستاره نسوز سمنان استاندارد خم گرم

لوله upvc استاندارد

لوله upvc استاندارد

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید